Działalność Klubu SKARMAT jest wpierana finansowo ze środków GMINY MIASTA TORUŃ:
a także przez:stat4u
Spacerkiem przez historię Chełmna
2015-12-12
Chełmno - Starówka
Proponujemy Państwu spacer z mapą po miejscach w Chełmnie, które nawiązują do czasów założenia miasta oraz wielu historycznych wydarzeń na przestrzeni jego dziejów. Trasa marszu będzie się zaczynała na Rynku przy Ratuszu, przebiegała przez Stare Miasto i kończyła również w okolicach Rynku przy Ratuszu. Będzie to zatem nie tylko spacer po ciekawych miejscach, ale także podróż w czasie od narodzin miasta do czasów współczesnych.

Na trasie naszego Marszu na Orientację uczestnicy będą korzystać ze specjalnie na tę okazję przygotowanej kolorowej mapy trasy z opisem wybranych miejsc i obiektów.

Naszą imprezę polecamy wszystkim turystom , w tym także osobom początkującym i mniej zaawansowanym w wędrówkach z mapą i to niezależnie od wieku; każdy znajdzie na tej trasie coś dla siebie.

Długość trasy wynosi ok. 3 - 4 km, nie trzeba się obawiać pobłądzenia ponieważ trasa przebiega wyłącznie w obrębie starówki, można będzie się zatem skupić na podziwianiu zabytków oraz pokonywaniu trasy z mapą w ręku.

Zasada uczestnictwa w marszach na orientację jest prosta i sprowadza się do przebycia trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi według dowolnej wybranej przez uczestnika drogi.

Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych polega na dokonaniu odpowiedniego wpisu do karty startowej, który uczestnik wykonuje osobiście i dlatego potrzebny będzie na trasie długopis.

Każdy zespół będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora, który na starcie udzieli niezbędnych wyjaśnień a mniej doświadczonych uczestników wprowadzi w ciekawy świat turystyki z mapą.
Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu,
Oddział PTTK im. Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie,
Klub Imprez na Orientację PTTK SKARMAT w Toruniu.
Zarząd Główny PTTK,
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego,
Urząd Miasta w Chełmnie,
Starostwo Powiatowe w Chełmnie,
Muzeum Ziemi Chełmińskiej,
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Imprez na Orientację.
12 grudnia 2015 (sobota); Rynek Miejski przy Ratuszu
Materiały startowe będą wydawane na bieżąco przez cały czas, pomiędzy godz. 10.00 a 11.00 w biurze imprezy przy Ratuszu na Rynku w Chełmnie; zaraz po otrzymaniu materiałów startowych wychodzi się na trasę marszu (w razie potrzeby z instruktorem).
Trasa krajoznawcza , jeden etap dzienny, start indywidualny lub w zespołach 2 – 5 osobowych (bez ograniczeń wiekowych ).
10.00 - 11.00 wydawanie materiałów startowych
do 13.00 przyjmowanie kart startowych po trasie
13.00 – 13.30 podsumowanie , losowanie upominków wśród uczestników obecnych na podsumowaniu.
Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników ) przyjmowane będą drogą telefoniczną do dnia 9.12.2015 r. w Oddziale Miejskim PTTK w Toruniu, ul. Piekary 41, tel.: 56-62-229-21.
Wpisowe w wysokości: 1,0 zł płatne w sekretariacie imprezy przed startem.
Impreza odbywa się na zasadzie samoorganizacji a pobierane wpisowe jest przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych.
Mapa startowa dla każdego uczestnika, odcisk okolicznościowej pieczęci, potwierdzenie punktów do Odznaki Imprez na Orientację i Odznaki Turystyki Pieszej, upominki rozlosowane podczas podsumowania imprezy, możliwość skorzystania z indywidualnego szkolenia prowadzonego przez Przodowników Imprez na Orientację - uczestników 18 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Imprez na Orientację.
Pierwsze relacje z imprezy zostaną zamieszczone na stronie internetowej : www.skarmat.pl we wtorek 15 grudnia a szczegółowy protokół w czwartek 17 grudnia.
- impreza odbędzie się bez względu na pogodę,
- uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i startują na własną odpowiedzialność,
- uczestnicy powinni być wyposażeni w długopisy lub pisaki,
- Sędziowanie wg Zasad Punktacji w Turystycznych Imprezach na Orientację ZG PTTK.